Česko-německý workshop / Deutsch-tschechischer Workshop
Zapomenutá místa - Großhennersdorf
Vergessene Orte - Großhennersdorf

CZ:
Rádi bychom vás srdečně pozvali na náš další česko-německý workshop "Zapomenutá místa". Ten se bude tentokrát konat od 11.10. do 14.10.2018 v Großhennersdorfu u Žitavy (D).
Ve čtyřech společně strávených dnech budeme blíže poznávat okolí obce Großhennersdorf (D) a její části Schönbrunn. Kromě objevování zdejší přírody bude naším tématem i místní historie. Čeká nás aktivní a kreativní práce s německým i českým jazykem, s místními pamětníky a dobovými materiály, během níž vzniknou krátké filmy ke čtyřem zapomenutým místům. Ty budou poté sloužit veřejnosti v rámci naučné stezky kolem Großhennersdorfu.
Znalost německého jazyka není podmínkou!!! Akce bude tlumočena.

Přihláška zde

DE:
Wir möchten Euch recht herzlich zu unserem deutsch-tschechischen Workshop "Vergessene Orte" einladen. Er findet vom 11.10. bis 14.10.2018 in Großhennersdorf (D) statt.
In vier gemeinsamen Tagen möchten wir die Region rund um die Orte Schönbrunn/Großhennersdorf (D) etwas näher kennenlernen. Neben einer schönen Landschaft, werden auch Geschichten und Geschichte der Orte ein Thema sein. Außerdem erwartet alle Teilnehmenden eine aktive und kreative Arbeit mit der tschechischen und deutschen Sprache. Es entstehen kleine filmische Beiträge über den 4 vergessenen Orten. Welche auf einer Wanderstrecke rund um Schönbrunn veröffentlicht werden.
Tschechische Sprachkenntnisse sind dabei nicht notwendig!!! Dolmetscher sind dabei.

Anmeldebogen hier

Aktivity