II. cyklistický přejezd Lužických hor

Protože se nám nechtělo čekat až na další jaro, kdy jsme předpokládali, že uskutečníme II. přejezd, rozhodli jsme se, že připravíme během roku dva přejezdy. Jeden jarní - otevírací cyklistickou sezónu a podzimní - uzavírací. A tak jsme vybrali první víkend v říjnu. Také II. přejezd měl připraveny dvě trasy. První bikerská (terén - černá), druhá trekingová (silnice - červená). A protože si myslíme, že by bylo dobré se sejít ještě před i po přejezdu, byl připraven doprovodný program.

V pátek večer jsme promítali fotky z akci LHS - letošní výstup na Dom a výjezd na Stilfserjoch / Passo dello Stelvio. Poté následovaly fotky a povídání Hreby o jeho cestě po, Laponsku.
Sobotní ráno, v den přejezdu, byl Radvanec zahalen do husté mlhy a ti, kteří příjížděli do Radvance z vyšších míst (jako např. z Boru), nechápali co se tady děje. V Boru totiž svítilo od rána slunce. Po deváté jsme společně začali prorážet mlhu až na místo oddělení obou tras. Došlo tedy k první změně trasy, a to trekingové. Trekingová parta si vybrala cestu do Cvikova přes Údolí samoty. Bikeři jeli podle plánu a v klidu a pohodě vystoupali nad Polevsko, kde byla kratší pauza na slunci. Zatímco trekingová parta byla už na Šébru, my jsme teprve opouštěli louky na Polevskem a mířili přes les do Mlýnů do hospody u nádraží. Trasa dále vedla z Mlýnů ke Zmrzlému, pod Malou Tisovou k Velké Tisové zprava, podél nádraží Jedlová, pod Tolštejn, dolů do Lesné, krpál údolím Milířky na Dreiecker, po německé straně pod Luž a po panelce do Dolní Světlé. Po odjezdu ze Světlé jsme změnili trasu a jeli nad Trávníkem. Dále pak už podle vytyčené trasy do Radvance.
Trekingová parta jela bez větších problémů po své trase a nakonec dorazila zpátky do Radvance s tříhodinovým předstihem. Pak že to byla těžká trasa.
Večer po přejezdu hrála na sále skupina Pavoucy. A byl to fakt nářez, kterej trval přes tři hodiny.


U Radvance blízko Havranek.
Západní Lužické hory Pauza na Polevsku
Sjezd do Mlýnů
Hostinec ve Mlýnech. Pivo a oprava defektu.
Výjezd ke Zmrzlému Na lávce před výjezdem údolím Milířky.
Po vražedném výjezdu na Dreiecker. Stará Hospoda ve Světlé se blíží!!!
Vytoužená hospoda
Návrat do Radvance přes Houpačky
Fotky trekingové (učitelské) party
Takhle to dopadne, když vypustíte tři učitelky do přírody.

Technoinfo:
Bike:
délka:55,5 km, nastoupané metry: 1092 m

Trek:
délka: 39 km, nastoupané metry: 595 m
Mapa trasy ve formátu .jpg ke stažení zde (velikost 1,8 MB).

Co závěrem? Počasí dopadlo přesně podle předpovědi: zataženo, 9 st. C., přeháňky, místy déšť. Všichni se v pořádku vrátili zpátky a myslím, že jsme si to pořádně užili.Takže se sejdeme minimálně 2. května na III. přejezdu.

LHS

Členství

Žádost o členství do LHS ke stažení v souboru .pdf. Více …

Stanovy LHS

Dříve než si stáhnete Žádost o členství do Lužického horského spolku, přečtěte si pozorně Stanovy. Více ...

Shop

Lužický horský spolek pro vás připravil moderní trička s freestyle motivem Více…

Kontakt

Lužický horský spolek o. s.
473 01 Radvanec 3
IČ: 28554221