Cyklistický přejezd Lužických hor

Na sobotu 3. května naplánoval Lužický horský spolek spolu s dalšími kamarády I. přejezd Lužických hor na kolech. A protože jsme to chtěli pojmout jako takový pohodový sportovní výlet přátel a kamarádů, lidí, co maj rádi naše kopečky, kola, přírodu, připravili jsme několik možných tras přejezdu. Od té nejlehčí pro ty, co na kolo vlezou až nyní, a až po nejdelší a nejtěžší. Pro zkušené borce. Start naplánovaný v 9 hodin z Radvance se nám posunul až na 9.20 a tak nebylo pochyb o tom, že to bude opravdu pohodový výlet.

Odjezd z Radvance do Nového Boru a na sedlo nad Polevsko.
Pauza na Křížovém buku
Na Jedlovou? Nebo na Myslivny? Výjezd z Hainu 17% na Kammloch
Pauza po krupobití pod Sokolem

Každý už od startu věděl, jakou se vydá trasou a to bylo znát už při výjezdu do sedla nad Polevskem, kde se tvořili hloučky cyklistů. Jedna parta, převážně holek, si vybrala trasu z Mlýnů na Křížový buk, kde si nezapoměly nakoupit oblíbené outdoorové kalhoty. Ostatní zatím směřovali stejným směrem do Lísky pod Studenec, na Křížový buk a dále na křižovatku tras pod žel. stanicí Jedlová. U tohoto místa došlo k několika nepředvídaným situacím, které rozhodly o následném dění přejezdu. První byl pád v prudkém kopci, druhý defekt a třetí migréna (jasně, zní to blbě, ale ten, kdo jí má, ví, o čem mluvím). Naštěstí se ale podařily všechny nastalé situace brzy vyřešit a pokračovalo se dál. Jedna parta pokračovala po nejdelší trase, tedy výjezd na Jedlovou, druhá směřovala ke Hraničnímu rybníku a na hřebenovku u Luže, další parta nás u Nové Huti již opustila. Protože si s námi ještě zahrávalo i počasí (po slunečném ráno začalo pršet), zkrátili jsme trasu rovnou do Dolní Světlé do Staré hospody. Odtum pokračovala skupinka čtyř do Krompachu, Hainu, na Kammloch (17 % stoupák), Lückendorf, Petrovice, Na šestku, po Korzovce do Mařenic a do cíle. Parta jedoucí na Jedlovou strávila oběd na hoře a pak potračovala také do Krompachu a do Německa, kde však sjeli z vybrané trasy, ale vybrali si jinou, neméně zajímavou. V přejezdu tedy pokračovali tři družstva, které jeli po svých trasách, v různých terénech.
Do Radvance jsme se začali vracet po 16 hodině. Všichni dojeli nakonec v pořádku a v pohodě.
Krátká trasa nakonec dala 52 km, dvě střední 78 km a 81 km a nejdelší pak 91 km.
A protože přejezd sklidil mezi účastníky nadšení do další podobné akce, rozhodli jsme se, že nebudeme čekat na příští květen, ale II. Přejezd Lužických hor připravíme na konec září.

Budeme rádi, když se přidáte i na příští přejezd a pojedete zase s námi na podzim.

Další info o I. přejezdu LH na www.bikebase.cz

LHS

Členství

Žádost o členství do LHS ke stažení v souboru .pdf. Více …

Stanovy LHS

Dříve než si stáhnete Žádost o členství do Lužického horského spolku, přečtěte si pozorně Stanovy. Více ...

Shop

Lužický horský spolek pro vás připravil moderní trička s freestyle motivem Více…

Kontakt

Lužický horský spolek o. s.
473 01 Radvanec 3
IČ: 28554221