Instalace vrcholové schránky s knihou na Malém Stožci

V sobotu 26.4.2008 instaloval Lužický horský spolek vrcholovou schránku s knihou na Malý Stožec, krásný (ale trochu opomíjený) kopec v blízkosti Jedlové. Na Malý Stožec se dostanete nejlépe ze železniční stanice Jedlová po žluté turistické značce. Samotná cesta je pohodlná, zpestřená závěrečným výstupem přes suťové pole. Odměnou každému vrchololezci je pěkný výhled (pochopitelně za pěkného počasí).

Instalace se zůčastnilo deset dospělých a osm dětí. Byla ovšem škoda, že na trati Nový Bor - Jedlová probíhala právě v tomto čase výluka. Ochuzené členy expedice tedy náhradní autobus vysadil v sedle Velkého Stožce - lidově na Šébru.

LHS instaloval před časem podobnou schránku na Klíči a už teď přemýšlí členové spolku nad dalším místem. Podmínkou je rozhled a neexistence žádné stavby na vrcholu.

Lužický horský spolek o. s.
473 01 Radvanec 3